Nothing

Destinace pobytu a cíle výletů

IMG 3970 SurfCamp1Pro surfaře je v Maroku s 1835 km atlantického pobřeží vždy nejdůležitější otázka, být ve správný čas na správném místě. Okolí surfového resortu Taghazout je známé pro svá báječná místa k surfování. Po celé délce padesátikilometrového pobřeží je více než 20 surf spotů pro všechny výkonnostní kategorie surferů. Začátečníci si nemohou vynachválit dlouhé písčité pláže (Tamraght, Banana Village, Panoramas), pokročilí zase vlny Anka point, Killers point, Boilers či jiné reefbreaky (vlny tvořící se o skalní útes). Čekají vás surfové lekce se dvěma zkušenými licencovanými instruktory z přední lokální surfové školy. Lekce budou probíhat na různých místech v závislosti na podmínkách – větru, swellu, přílivu/odlivu a vašich zkušenostech. Instruktoři budou korigovat vaše případné špatné návyky, poradí a udělají vše pro to, aby se vaše surfové dovednosti s každou chycenou vlnou zdokonalovaly. Po celou dobu pobytu budete mít zapůjčené surfboardy (rozdělené dle vaší váhy, výšky, zkušenosti, obratnosti, nálady) a neopreny na míru.

Součástí pobytu v surf campu, i cenově, je jednodenní výlet do Paradise Valley anebo do Marrakesh.

Marrakech 

Marrakech je dosažitelný po třech hodinách jízdy autem ze surf campu a je jedním z nejpamětihodnějších měst Maroka. Je to nekorunované hlavní město jižního Maroka, není však tak kosmopolitní jako Casablanca či Rabat. Marrakesh je více africký, pouštní a berberský.

Tento celodenní výlet začíná téměř tříhodinovou jízdou po nové dálnici, ze které se dají obdivovat zasněžené vrcholky pohoří Atlasu, uvidíte pastevce uprostřed rozlehlých pastvin a v neposlední řadě potkáte i bláznivé řidiče náklaďáků se skotem na korbě vozu. Jedním z cílů prohlídky města nejčastěji bývá nejznámější turistické lákadlo, náměstí Djemaa el-Fna, okolní súky a Kotúbijská mešita.

Paradise Valley

IMG 4677 paradiseValley1Je kouzelné údolí, které je skalní rozsedlinou s vydatným pramenem vody, kde voda tvoří různé tůně a vodopády ,vhodné pro velmi exotické osvěžení, a to jak při koupání, tak i v řadě místních obchůdků, kde je možné dostat čerstvé ovoce, typické místní nápoje a jídla. Poblíže je také továrna na zpracování bylin a výrobu arganového oleje, který je unikátním marockým produktem. Po úbočí údolí se vinou úzké stezky pro pěší, údolí samotné je plné palem, keřů oleandru. Velkou pozoruhodností jsou dvě panenské laguny vhodné ke koupání a třeba i skákání ze skalních schodů do vody. Za příznivých podmínek se dokonce dá i sjet dvacetimetrovým přírodním tobogánem ústícím do menší laguny.

Nejlepším způsobem dopravy do této destinace je pronájem čtyřkolek a průjezd horskými cestami a domorodými vesnice ve vnitrozemí a dojet až k Paradise Valley. Tento výlet na čtyřkolkách zabere celý den a je unikátním zážitkem.  

Výlet do destinace Aloha

IMG 4701 aloha1Pro zájemce o desetidenní surfový camp jsme připravili jako fyzický relax dvoudenní výlet do pouště za výhodnou příplatkovou cenu.  Oblast Aloha, která je známa jako "země datlí", se rozkládá v okolí městečka Zagora a zasahuje přibližně až do vzdálenosti asi 500 km od západního pobřeží Maroka. V blízkosti se nachází také druhá největší marocká písečná duna Erg Chigaga.

Samotné město Zagora leží v údolí řeky Draa, v poměrně vzdáleném vnitrozemí na jihu Maroka. Krásný je také výhled na zelené údolí řeky Draa, které obývá komunita Arabů, Berberů, Židů a potomků mauretánských otroků. 

Přeprava je terénním jeepem, v programu výletu do saharské pouště je i vyhlídková jízda na velbloudu. Noc strávíte v poušti v klasickém berberském stanu. V rámci výletu je zajištěna večeře a snídaně v přírodě formou pikniku.